Välkommen till Adderalink

Adderalink bygg projekterar och bygger i nära samarbete med fastighetsägare. Kontakta oss för referenser!

Vi erbjuder förstklassig byggservice med yrkesskickliga medarbetare som garanterar kvalitet, trygghet och kostnadseffektivitet.

Kort om oss

Adderalink AB bildades 2011 och har idag fyra år senare ca 80 anställda. Hos oss får du förstklassig byggservice med yrkesskickliga medarbetare med stor erfarenhet. Inom Addera Link bygg erbjuder vi stor byggkunskap inom både nyproduktion och service. Vi har idag ramavtal med en rad olika företag bl.a. Tekniska verken, Kronans droghandel, Bryggaregården, Veolia (fd Dalkia) och Willhem.


Tobias Axelsson
VD
0702-60 88 80
tobias@adderalink.se


Henrik Tolmark
Projektledare
0721-73 08 06
henrik.tolmark@adderalink.se


Mathias Ekroth
Projektledare
0705-88 44 30
mathias@adderalink.se


Richard Holmström
Projektledare
0721-73 08 16
richard@adderalink.se


Stefan Lindh
Projektchef
0706-35 54 58
stefan.lindh@adderalink.se


Martin Hällbjörk
Projektledare
0721-73 08 05
martin.hallbjork@adderalink.se


Andreas Bockerud
Projektledare
0721-73 08 17
andreas@adderalink.se


Adderalink Linköping
Torvingegatan 16
582 78 Linköping
Hitta till oss

Björn Gustavsson
VD/Projektledare
0721-73 08 08
bjorn@adderalink.se


Adderalink Motala
Saturnusgatan 1
591 32 Motala
Hitta till oss
Kontakta oss
Tobias Axelsson
VD
0702-60 88 80
tobias@adderalink.se

Mathias Ekroth
Projektledare
0705-88 44 30
mathias@adderalink.se

Richard Holmström
Projektledare
0721-73 08 16
richard@adderalink.se

Andreas Bockerud
Projektledare
0721-73 08 17
andreas@adderalink.se
Henrik Tolmark
Projektledare
0721-73 08 06
henrik.tolmark@adderalink.se

Stefan Lindh
Projektchef
0706-35 54 58
stefan.lindh@adderalink.se

Martin Hällbjörk
Projektledare
0721-73 08 05
martin.hallbjork@adderalink.se

Adderalink Linköping
Torvingegatan 16
582 78 Linköping
Hitta till oss

Björn Gustavsson
VD/Projektledare
0721-73 08 08
bjorn@adderalink.se
Adderalink Motala
Saturnusgatan 1
591 32 Motala
Hitta till oss